Petr Klouda - 800 340 350 - prodej@trigema.cz

Ozvěte se nám

Pro více informací o projektu nebo pro sjednání osobní schůzky nás prosím kontaktujte prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře nebo na 800 340 350

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.


 

AKTIVNÍ
BRANÍK

Body zájmu aktivního odpočinku v Braníku

Plavecký stadion podolí

Bezprostředně pod Kavčími horami, nedaleko od Podolské vodárny, se nachází centrum plaveckých sportů z 60. let. V nejznámějším pražském plaveckém stadionu můžete využít dva 50metrové bazény, jeden venkovní a druhý vnitřní. Oba bazény mají osm plaveckých drah. Třetí z bazénů je 33 metrů dlouhý venkovní se skokanskou věží, který je určen pro vodní pólo. Budova u venkovních bazénů slouží jako tribuna pro 5 000 sedících. Nachází se zde i velký tobogán, relaxační bazén s tryskami a vodním hřibem, dětské brouzdaliště, sauny, solária, fitness apod. Plavecký stadion v pražském Podolí se pyšní unikátním výhledem a citlivým vkomponováním stavby do přírody. Součástí komplexu je rozlehlá travnatá plocha pro letní slunění, na své si tu přijdou jak nadšení sportovci, tak rodiny s dětmi. Plavecký stadion Podolí nacházející se na vltavském nábřeží je z Braníku vzdálen do deseti minut na kole.
www.pspodoli.cz

Žluté lázně

Přírodní areál Žlutých lázní je blízkým sousedem plaveckého areálu Podolí, kde lze všestranně trávit volný čas jak s rodinou, tak přáteli. Název dostaly podle charakteristické barvy oplocení, kabin a budov v roce 1910. V areálu naleznete jak travnatou, tak písečnou pláž, nebo hřiště na plážový volejbal. Lze si také zahrát stolní tenis, petanque, badminton, kroket ale také méně známé sporty jako jsou Mölkky, Cornhole či Kanjam. Z vodních sportů si můžete vyzkoušet double kajak, megaboard, paddleboardy, šlapadla nebo si zapůjčit, motorový člun a další. Novinkou je eFoil, speciální hydrofoilingové prkno, které pohání tichý motor a ovládá se pomocí speciálního joysticku. Po několikaminutové instrukáži už létáte nad hladinou. Areál poskytuje dostatečné zázemí v oblasti gastra. Je zde několik restaurací, barů, pivnice a tančírna. V letních měsících je v provozu letní kino a nechybí tu letní koncerty.
www.zlutelazne.cz

Sauna Spot dvorce

V těsné blízkosti tramvajové zastávky Dvorce se nachází saunový svět. Sauna spot Dvorce umístěný v přírodě a přitom téměř v centru Prahy. Historické saunařské centrum Dvorce z roku 1978 bylo obnoveno partou nadšenců. K dispozici jsou 4 finské sauny, privátní sauna a pět relaxačních zón. Největší z nich je s výhledem na Vltavu. Saunové centrum pořádá pravidelné saunové ceremoniály a lze si užít jak sportovní i relaxační masáže. Privátní wellness Athena je ideální variantou pro páry a malé skupiny. Občersvit se můžete na jednom ze dvou barů.
www.saunaspot.cz

HAMR – Braník

Sportovní areál HAMR – Braník nabízí devět tenisových kurtů, fotbalové hřiště s umělým povrchem, pět beachvolejbalových hřišť, jeden antukový kurt na volejbal nebo nohejbal. V multifunkční sportovní hale najdete 20 badmintonových kurtů a také kvalitní sportovní zázemí pro florbal a futsal. Lze si zde vypůjčit vybavení jak pro tyto sporty, ale také in-line brusle. Od roku 2016 Hamr rozšířil svoji nabídku sportů také o veslování. Veslařský klub SK HAMR tu má svoji základnu. V areálu poblíž Vltavy lze nejen sportovat, ale také relaxovat či navštívit restauraci.
www.hamrsport.cz

Golf & Country Club Hodkovičky

Golfový areál v Hodkovičkách, nazývaný také golfová oáza v Praze, je jen pár minut vzdálen od centra Braníku. Patří k největším golfovým klubům v České republice, má vlastní reprezentační týmy a tréninkové centrum mládeže. Toto devítijamkové hřiště se špičkovým tréninkovým zázemím ocení začátečníci i zkušení hráči. Pokud s golfem nemáte žádné zkušenosti, můžete absolvovat kurz pro začátečníky, který se skládá z teoretické a praktické části. Pokud už nějaké zkušenosti máte, určitě si vyberete některý z kurzů pro pokročilé. Dále jsou v nabídce speciální kurzy, jako jsou scrambling, up and down nebo pre shot routine. Areál nabízí také několik typů členství a pořádá příměstské kempy pro děti. Součástí areálu je také restaurace.
www.hodkovicky.cz

ABC Braník fotbal

Areál ABC Braník je tradiční pražský fotbalový klub tzv. "Abíčko", který v roce 2014 oslavil 100 let své existence. Areál nabízí celkem tři hřiště, kde jedno je s umělým povrchem. Na všech 3 hřištích splňujících platné normy by mohla odehrát své utkání všechna mužstva, která již hrají na celé hřiště. Vedle fotbalu jsou tu oddíly stolního tenisu, odbíjené a beachvolejbalu. Areál se nachází v ulici Za Mlýnem v blízkosti Jižní spojky. Součástí areálu je také restaurace ABC a dětské hřiště pro nejmenší.
www.abcbranik.cz

SK GORDIC Praha Kačerov

Historie fotbalového klubu SK Gordic Praha Kačerov sahá až do roku 1920, kdy byl založen původní fotbalový klub SK Meteor. Novodobá historie klubu začíná v létě roku 2004, kdy se SK Meteor a s ním i oddíl kopané stěhuje z Brumlovky do nových prostor na hřišti v Braníku. Je zde vytvořen areál třetí generace s umělým trávníkem. S novým prostorem přichází i noví sponzoři a klub je přejmenován na SK Gordic Praha. V tomto roce klub slaví 100 let své existence. Areál je umístěn hned za fotbalovým areálem ABC Braník.
www.skmeteorkacerov.cz

SK Krč Praha

SK Krč Praha – Eagles je největším baseballovým a softballovým klubem u nás a jako jediný má zastoupení ve všech nejvyšších soutěžích dospělých. Baseballový a softballový areál je se svými pěti hřišti největším v Evropě. Vlastní sprtovní hala zajišťuje celoroční provoz. Pravidelně se zde pořádá mistrovství Evropy a mistrovství světa, ale také Pražský baseballový týden – nejznámější a největší mezinárodní soutěž. Nábory týmů EAGLES probíhají celoročně přímo v areálu, v ulici Pálkařská.
www.eagles.cz

Tenisový klub Konstruktiva

Tenisový klub nabízí deset antukových kurtů, halu, školu tenisu, tělocvičnu a posilovnu. TK Konstruktiva pořádá během roku turnaje v mládežnických kategoriích, pro dospělé a seniory. Zázemí kurtů lze využít jak v letních, tak zimních měsících bez nutnosti členství v klubu. Součástí klubu je také tenisová škola, která nabízí výuku jak pro dospělé, tak i pro děti od 4 let. Prostor areálu je naproti Eagles Praha.
www.tkk.cz

AC Sparta Oddíl Kanoistiky

Oddíl rychlostní kánoistiky AC Sparta sídlí na pravém břehu Vltavy za areálem bývalých Ledáren. Kanoistika je olympijským sportem, který se těší stále větší oblibě. Nábor do oddílu probíhá každý den kromě čtvrtka. Loděnice vítá každého nového zájemce z řad dětí či dospělých.
www.spartakanoe.cz

Jezdecký oddíl Orion

Jezdecký oddíl v Braníku od svého počátku v roce 1970 provozuje výuku jezdeckých dovedností, drezuru, parkur, ale také voltiž – gymnastiku na neosedlaném koni. Jezdecký oddíl nabízí trávení volného času dětí tak trochu mimoměstsky, u koní. Vítá také hendikepované a provozuje hiporahabilitace a navazující paravoltiž – pohybovou dovednost handicapovaných dětí, která jim přináší radost, uspokojení a seberealizaci. Postižené děti tak mají možnost trénovat se zdravými a jsou tak více motivovány. Jezdecký oddíl TJ Orion Praha nenabízí výcvik pouze členům, ale po dohodě i veřejnosti.
www.tjorion.blogspot.com

Paintball Praha 4

Adrenalinová hra paintball nedaleko pražského Braníka v ulici Pálkařská nabízí tři paintballová hřiště rozkládající se na ploše téměř 500 metrů čtverečných. Nabízí hru s minimální počtem čtyř hráčů. První z hřišť tvoří hrad a podhradí, další moderní město a třetí nabízí apokalyptickou scenérii s vraky aut a ruinami měst. Součástí hřišť je i zastřešené zázemí občerstvení a parkoviště přímo v areálu.
www.paintballgame.cz

Hockey Club Kobra Praha

HC Kobra Praha je českým klubem ledního hokeje působící ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěže ledního hokeje. Působí zde také oddíl ženského ledního hokeje. Klub odehrává své domácí zápasy na zimním stadionu Kobra Praha, s kapacitou 600 diváků. Těžiště práce klubu je stále ve výchově mladých hokejistů v žákovských kategoriích. Provoz Zimního stadionu, v ulici Mikulecká, začíná každoročně 1. srpna daného roku a končí 31. května roku následujícího.
www.hckobra.cz

SK Sparta Krč

Historie tradičního pražského fotbalového klubu sahá až do roku 1910. Klub, který sice nikdy neudělal výraznou stopu do prvoligových tabulek, zato je dlouhodobým a stálým účastníkem republikových a pražských nižších soutěží. Aktuálně je účastníkem Pražské II. Třídy a sídlí v ulici Branická 220. V jeho historii dres klubu oblékali známí prvoligoví hráči jako Aleš Pikl, Michal Šilhavý, Jan Flachbart nebo tehdejší zahraniční hvězda Evandro Adauto da Silva.

KVS Praha

Nově zrekonstruovaná loděnice KVS Praha nabízí sportovcům zázemí k provozování vodních sportů s posilovnou, saunou a dvěma hřišti. Klub vodních sportů (KVS) provozující rychlostní kanoistiku, vodní turistiku či závody dračích lodí. Mnoho úspěšných reprezentatntů olympijských her jsou odchovanci právě Klubu vodních sportů Praha. Patří mezi ně rychlostní kánoisté Josef Dostál, Filip Dvořák nebo Jan Štěrba. Tým trenérů se cíleně zaměřuje na výchovu nových sportovních talentů pro národní mužstvo juniorů a postupně seniorů. Loděnice je otevřena 365 dní v roce, kdy jsou takřka denně využívána obě hřiště, posilovna, ale i dětský koutek s pískovištěm. Vstup do areálu je povolen pouze řádným členům, kteří jsou přijímáni manažerským týmem. KVS Praha sídlí v blízkosti zastávky Dvorce v ulici Modřanská.
www.kvspraha.cz

Xfitness

Je jedna z nejkomplexnějších posiloven v Praze, kde naleznete profesionální vybavení, zkušené trenéry s osobním přístupem. XFitness nabízí funkční tréninky, jako jsou cross trénink, tabata trénink nebo Xkruháč. Samozřejmostí jsou individuální tréninky sestavené přímo na míru. Spartan gym – Xfitness naleznete v ulici Branická v blízkosti starého Branického pivovaru. Je otevřen 7 dní v týdnu.
www.xfitness.cz

BEACH Braník

Beachvolejbalový areál v Braníku disponuje čtyřmi kurty, v zimní sezóně potom poskytuje dva kryté kurty na plážový volejbal. Areál prošel kompletní rekonstrukcí zázemí i kurtů a nabízí tak navštvníkům moderní areál vhodný k uspořádání turnajů jak v beachvolejbalu, beachfotbalu, beachtenisu apod. Bezplatného parkování je zajištěno přímo v areálu spolu s posezením a občerstvením. Beach Braník nabízí tréninkové kurzy a kempy pro dospělé a dětské hráče, nově také příměstské kempy pro děti od 5 do 15 let. Areál naleznete v ulici Za Mlýnem.
www.beachbranik.cz

Cyklistika, běh, in-line

Cyklistika a běhání patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější sporty vůbec. Ač se to na první pohled nezdá, v Praze a okolí naleznete mnoho značených cyklostezek. Stačí si podle časové náročnosti, terénu a  fyzickým možnostech vybrat tu správnou. Braník, jakožto přímý soused pravé cyklistické nebo běžecké tepny, je ideálním startem pro vaše výlety.

Nejoblíběnějším z tras je páteřní cyklotrasa A2 (Vltavská) vedoucí po pravém břehu Vltavy z Vraného nad Vltavou přes centrum metropole až do Troje. Měří přibližně 30 km. Asfaltová cyklostezka je využívána nejen cyklisty, ale i in-line bruslaři. Z Braníku se lze na tuto trasu napojit na odbočce tramvajové zastávky Pobřežní cesta.

Cyklotrasa A12 směřuje z Braníku přes Barandovský most do Hlubočep a dále přes Prokopské a Dalejském údolí. Trasa měří necelých 10 kilometrů a směrem od Vltavy postupně stoupá. Trasu doporučujeme projet na trekovém či horském kole, které je vhodnější pro průjezd Dalejským údolím.

Začíná zde také jedna z nejdelších souvislých cyklotras v Praze s označením A22, navíc vedená z velké části po samostatných cyklostezkách. Celková trasa měří cca 10 kilometrů a vede z pražského Braníku od Barrandovského mostu přes Krč, Chodov a Opatov na Háje. V budoucnu má pokračovat přes Petrovice, Uhříněves a Kolovraty až do Říčan.

Braník je ideláním místem také pro vyznavače in-line bruslí. Od Barandovského mostu se lze pohodlně podél Vltavy dostat téměř do centra města. Pokud se vydáte na druhou stranu, můžete jet až do Zbraslavi. V případě druhé varianty narazíte podél celé trasy na spoustu občerstvení a proto nic nebrání tomu prodloužit si výlet o nově navazující úsek až do Vraného nad Vltavou. Prostřední cca 500 metrů dlouhý úsek je potřeba absolvovat po souběžné silnici. Zpět do Braníka se můžete vydat stejnou trasou a nebo si zpáteční jízdu zpestřit jízdou vlakem až do stanice Praha – Braník.

Pokud nevlastníte in-line brusle a ani kolo a přesto nechcete využívat služeb MHD, můžete vyrazit na vypůjčeném kole. V blízkosti Braníku jsou parkovací zóny sdílených kol a můžete se tak v letních měsících pohodlně přesouvat do centra města a zpět.

Aktivní Braník