Petr Klouda - 800 340 350 - prodej@trigema.cz

Ozvěte se nám

Pro více informací o projektu nebo pro sjednání osobní schůzky nás prosím kontaktujte prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře nebo na 800 340 350

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.


 
I

Inteligentní ovládání bytu

Energetická úspornost a vzduchotechnika jsou pro projekty Trigemy samozřejmostí. Standardem bytů všech bytů konceptu Chytrého bydlení je také příprava pro technologie inteligentního bydlení.

Představte si, že svůj domov můžete ovládat jednoduše prostřednictvím svého mobilního telefonu nebo tabletu odkudkoli na světě. Že neutrácíte za zbytečné vytápění v době, kdy není nikdo doma, a přesto se vrátíte do příjemně teplého prostředí. Představte si bezpečný domov, který dokáže reagovat na vodu i oheň. To a mnohem víc může umět i váš domov.

Pokud vás předchozí řádky spíše vyděsily, neztrácejte hlavu a pokračujte ve čtení. Projekt Bydlení Brâník vám v základu nabízí pouze to vybavení, které můžete ovládat i manuálně tak, jak jste zvyklí a zároveň umožňuje maximální rozšíření podle vašich přání.

Inteligentní byt znamená
snadnou kontrolu
nad spotřebiči, regulací energií,
teploty a zabezpečením.
3
Základní výbava obsahuje
Řídící jednotku, dálkově ovládané termoelektrické hlavice podlahového vytápění a detektor kouře
Doobjednat a jednoduše připojit ke stávajícímu systému můžete: chytré stmívače, které vám poskytnou přesně takové osvětlení, jaké zrovna chcete a dokážou reagovat na váš příchod nebo momentální světelnou situaci; pohybová a soumraková čidla, čidla CO2, kamery, ovládání žaluzií, ovládání vzduchotechnické rekuperační jednotky a klimatizace, dveřní magnety a výhledově i například meteostanice. Systém je také propojitelný se systémy pro ovládání domácího audia a videa.

Základní výbava

Více o technologiích

Kontrola nad spotřebiči

Inteligentní byt znamená především snadnou kontrolu nad spotřebiči, regulací teploty a zabezpečením. To znamená, že nepotřebujeme hromady samostatných ovladačů a také, že jednotlivá zařízení mohou spolupracovat. Například pokud zapnete televizi, automaticky se zatáhnou žaluzie a zapnou tlumená světla. Jednoduše také můžete měřit spotřebu všech spotřebičů, časovat dobu jejich spuštění a další pokročilé možnosti. Systém je také schopný upozornit vás v případě poruchy nějaké spotřebiče, zasáhnout v případě zaplavení nebo požáru.

Bezdrátové technologie

Naštěstí už jsou pryč doby záplavy kabelů a velkých nevzhledných přístrojů. Pokud se rozhodnete si pořídit domácí automatizaci, nemusíte se obávat toho, že by tím utrpěl vzhled vašeho domova. Zde se vše potřebné odehrává skryto v pozadí. Zařízení jako Žaluziový modul, Stmívač či Přepínač jsou navržené tak, aby se vešli do standardních ovládacích tlačítek na stěně. Nikdo ani nepozná, že jsou zapojené.

Ovládání mobilními zařízeními

Díky snadnému ovládání pomocí mobilních telefonů a dalších přístrojů však neřídíte na dálku pouze teplotu, ale i některé další funkce, které si lze dopředu zvolit.

Ovládání a kontrola

Rozhodně však nemusíte být žádným velkým programátorem, abyste mohli systém inteligentního ovládání používat. Příprava i samotný provoz jsou jednoduché. Scénář, který si nastavíte, se promítá do přehledů v podobě grafů a vy tak budete mít vše pod kontrolou. Zjistíte tak třeba, zda se vám teplota v bytě opravdu snížila poté, co z něj každé ráno odcházíte do práce či zda se naopak topení spouští přesně v ten moment před návratem domů, který jste si původně nastavil.